Vücut Şekillendirme

Bölgesel zayıflama, belirli vücut bölgelerindeki yağları azaltmaya, şekillendirmeye ve sıkılaşmaya yönelik çeşitli estetik tedavilerdir. Vücut şekillendirme tedavileri arasında birçok cihazla yapılan işlem bulunmaktadır. Kişinin ihtiyacına göre işlemler sunulmaktadır. Bu işlemler kısaca:

Soğuk Lipoliz: Kontrollü soğuk enerji kullanılarak yağ hücrelerinin dondurulması hedeflenir. Dondurulan yağ hücreleri daha sonra vücut tarafından metabolize edilir.

EMSlim: vücut şekillendirme ve kas geliştirme amaçlı kullanılan bir cihaz ve tedavi yöntemidir. Cilt altındaki kaslara düşük seviyede elektriksel akım uygulanarak kasların kasılmasını sağlar. Kasların gelişimini, vücudun yağ kaybederek şekillenmesini ve sıkılaşmasını destekler.

G5 Masajı: G5 masajı, titreşimli masaj teknolojisi kullanarak cilt ve kas dokusunu tedavi etmek ve vücut şekillendirme amaçlayan bir masaj yöntemidir. Bu masaj yöntemi, özellikle selülit görünümünü azaltma, lenfatik drenajı artırma, cilt sıkılaştırma ve kas ağrılarını hafifletme gibi amaçlarla kullanılır. G5 masajında bir el aleti kullanılır ve farklı başlıklar ile çeşitli bölgelere uygulanabilir.

Egzersiz ve Beslenme: Bölgesel zayıflama tedavilerinin egzersiz ve dengeli beslenme ile desteklemek çok önemlidir. Sağlıklı bir yaşam tarzı benimsemek, uzun vadeli sonuçlar elde etmek için gereklidir.